Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Policajti zachránili mladíka, ktorý chcel svoj život ukončiť skokom do Dunaja

02. 08. 2011

Dnes predpoludním prijal dôstojník operačného strediska v Komárne telefonické oznámenie o tom, že niekto skočil z mosta do Dunaja. Na miesto okamžite vyslal hliadku poriečneho oddelenia. Policajti mali zistiť, či je oznámenie pravdivé.

Policajti sa služobným vozidlom presunuli k brehu rieky, kde chceli nastúpiť do odstaveného motorového člna, aby sa čo najrýchlejšie dostali k mostu, ktorý spája Slovenskú republiku s Maďarskou republikou. Už z brehu zbadali, že to nebol planý poplach, a že musia konať. Asi osem metrov od brehu videli neznámu osobu. V studenej vode plával z posledných síl mladý muž. V takýchto chvíľach sú rozhodujúce sekundy. Nebol čas presúvať sa do motorového člna. Policajt bez váhania skočil do vody. Hrozilo, že vysilený mladík nebude vládať doplávať k brehu, a že ho stiahne silný prúd rieky. Policajt s nasadením vlastného života mladíka vo vode zachytil a plával s ním k brehu. Za pomoci kolegyne, policajtky muža vytiahli na breh. Okamžite pripravení poskytnúť mu prvú pomoc. Mladík s policajtmi komunikoval a tvrdil, že nie je zranený, a že mu nič nie je. Pre istotu však zavolali rýchlu zdravotnú pomoc a previezli ho do nemocnice.

Muž pri sebe nemal doklady. Policajti zistili, že je to 26-ročný občan Maďarskej republiky. Preto sa spojili aj s maďarskými kolegami. Výsledky zdravotnej prehliadky v nemocnici potvrdili, že mladík neutrpel zranenia a popoludní odišiel domov. Zostáva len dúfať, že mladík si svoj čin rozmyslel a takýto adrenalínový skok už viac nezopakuje.

Aj tento prípad je dôkazom toho, že policajti pomáhajú a sú v správnom čase na správnom mieste chrániť životy a zdravie občanov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby