Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Policajti zadržali pri hranici s Ukrajinou troch Afgancov a troch Moldavčanov

09. 05. 2012

Dňa 8. mája 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej

hranici 6 cudzincov.

V čase o 01.08 hod. bolo na kamerovom reťazci, ktorý monitoruje štátnu hranicu s Ukrajinou, zaznamenané neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny do SR tromi osobami. V čase o 01.35 hod. kontrolovali a následne zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence asi 1000 m vo vnútrozemí, v katastrálnom území obce Veľké Slemence, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Afganistanu. Zdravotný stav cudzincov bol dobrý. Keďže prejavili záujem o udelenie azylu na území SR, boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylového konania.

V čase o 05.15 hod. zadržali policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance pri hasičskej stanici v Sobranciach 1 štátneho príslušníka Moldavska. Následne v čase o 06.10 hod. zadržala ďalšia hliadka MZJ pri autobusovej zastávke v obci Nižná Rybnica, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Moldavska. Cudzinci vstúpili na územie SR neoprávnene a neoprávnene sa tu aj zdržiavali. V zmysle vecnej a miestnej príslušnosti boli všetci odovzdaní policajtom Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru (OCP PZ) Michalovce k ďalšej realizácii.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby