Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Polícia kontroluje aj rušňovodičov či nejazdia pod vplyvom alkoholu

25. 08. 2011

Minulý týždeň prebehli celoslovenské bezpečnostné opatrenia v obvode železničných dráh zamerané na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok zo strany rušňovodičov. Železničná polícia za účelom zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy vykonala dychové skúšky prítomnosti alkoholu u rušňovodičov na celom Slovensku. Skontrolovaných bolo 340 rušňovodičov vlakov osobnej aj nákladnej prepravy. Počas kontroly polícia nezaznamenala žiaden prípad, kedy by rušňovodič bol pod vplyvom alkoholu.

Železniční policajti vykonali u rušňovodičov 340 dychových skúšok. Ani v jednom prípade nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu rušňovodiča. Najviac dychových skúšok bolo vykonaných v košickom kraji (104). V košickom kraji okrem rušňovodičov policajti kontrolovali aj iných zamestnancov Železníc Slovenskej republiky. Na železničnej stanici Veľké Kapušany policajti zistili u dvoch traťových robotníkov prítomnosť alkoholu v dychu. Skúškou bolo jednému z nich nameraných 0,06 mg etanolu na liter vydýchnutého vzduchu. Opakovanou skúškou približne o 20 min. neskôr bol už výsledok 0,0 mg/l. Druhému z nich bolo nameraných až 0,32 mg/l. Opakovanou skúškou o 30 min. neskôr bol tento zamestnanec pod vplyvom alkoholu s výsledkom 0,28 mg/l. S cieľom prijatia účinných opatrení na zabránenie požívania alkoholických nápojov pred alebo počas pracovnej doby, boli výsledky kontrol zaslané Železniciam Slovenskej republiky.

Za účelom zvýšenia bezpečnosti železničnej dopravy v súvislosti so zákazom požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok zo strany rušňovodičov, bude polícia aj v budúcnosti vykonávať bezpečnostné opatrenia v obvode železničných dráh.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby