Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Polícia na Troch kráľov povolila výnimku na dojazd nákladných vozidiel

05. 01. 2012

Prezídium Policajného zboru povoľuje všeobecnú výnimku z § 39 ods. 1 zákona o cestnej premávke v piatok, 6. januára 2012.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku. Ide o prípady, kedy nákladné vozidlá prichádzajú po týchto cestách na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov a ich cieľ cesty, či už stanovisko vozidla alebo miesto vykládky je na území Slovenskej republiky.

Pripomíname však zákonné oprávnenie policajtov, ktoré platí aj napriek tejto výnimke, ak si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt je oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, prípadne mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona práve v dni pracovného pokoja majú nákladné vozidlá zákaz jazdy na určených cestách. V piatok (6.1.2012) na Troch kráľov si veriaci pripomínajú Zjavenie Pána a pravoslávni kresťania majú Vianoce. Aj toto je jeden z takých dní, keď ho chce každý stráviť v kruhu svojej rodiny. Polícia preto vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby