Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Polícia obvinila šiestich „výpalníkov“

23. 06. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil šesť osôb z ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, troch z nich aj z vydierania. Ide o skupinu mužov, ktorí mali fyzicky napadnúť manžela majiteľky baru v Kráľovskom Chlmci. Podľa polície sa mu vyhrážali, že keď nezaplatí tak zvané „výpalné“, zabijú ho. Šiestim obvineným hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, stíhaní sú väzobne.

Dvaja bratia Jozef F. (31), Marcel F. (38) a Alexander M. (36) sú obvinení z toho, že v máji tohto roka pred barom v Kráľovskom Chlmci oslovili manžela majiteľky baru s tým, že keďže sa im darí, bude platiť tak zvané „výpalné“. On s tým nesúhlasil. Traja muži sa mu začali vyhrážať smrťou. Neskôr sa mu ešte niekoľkokrát ústne vyhrážali.

Začiatkom tohto mesiaca v nočných hodinách ho však podľa policajných informácií aj s ostatnými obvinenými Marekom Á. (28), Róbertom N. (27) a Norbertom T. (34) napadli. Opäť mali prísť pred bar a pokrikovať ako ho zabijú, keď nezaplatí. Mali so sebou pripravené rôzne železné tyče, teleskopické obušky a mačety. Začali na neho pred barom útočiť, podarilo sa mu aj s inými osobami schovať za bránu. Útočníci sa však nenechali odradiť a začali pretláčať bránu. Podarilo sa im poškodeného trafiť do hlavy a spôsobiť mu tržné rany na hlave a na záhlaví. S útokmi prestali až po príchode polície a ušli. Zranený muž podal na mieste útoku polícii trestné oznámenie.

Polícia okamžite začala trestné stíhanie a v priebehu niekoľkých dní polícia vykonala prehliadku motorových vozidiel podozrivých osôb, počas ktorej našli a zaistili predmety, ktoré použili pri napadnutí poškodeného.

Na základe dôkaznej situácie ich vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví a troch aj z trestného činu vydierania. Ide o skupinu mužov, ktorí sú známi výtržnosťami a násilnosťami. Viacerí z nich už boli trestne stíhaní za rôznu majetkovú a násilnú trestnú činnosť. Stíhaní sú všetci vo väzbe.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby