Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Polícia počas víkendu zvýši na uliciach a na cestách počty policajtov

17. 06. 2011

Polícia bude od dnes (17. júna) do nedele (19. júna) na celom území Slovenska vykonávať osobitné kontroly s cieľom zníženia následkov dopravných nehôd, zníženia majetkovej trestnej činnosti a taktiež priestupkov proti verejnému poriadku.

Do celoslovenskej kontroly sa zapoja policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície spolu s hraničnou a cudzineckou políciou. Účelom je najmä znížiť počet smrteľných dopravných nehôd zavinených chodcami, cyklistami a motocyklistami. Chodcov vrátane korčuliarov zapríčinili v minulom roku 617 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 44 osôb. Cyklisti v rovnakom období zavinili celkovo 404 dopravných nehôd, stratu na životoch sme zaznamenali v 10 prípadoch. V prípade motocyklistov polícia v minulom roku zaznamenala 315 dopravných nehôd. Pri týchto nehodách zomrelo 15 osôb.

Kontroly budú zamerané na hlavné príčiny vážnych dopravných nehôd. Tými sú nedodržanie povolenej rýchlosti vozidiel, požívanie alkoholu alebo návykových látok vodičmi a porušovanie povinností vodičov.

Taktiež sa polícia zameria na kontrolu dodržiavania povinností účastníkov cestnej premávky na železničných priecestiach a v ich blízkosti. Na železničných staniciach a v dôležitých železničných uzloch ako aj v ich blízkosti bude polícia kontrolovať verejný poriadok.

Verejný poriadok sa bude kontrolovať aj v iných miestach s vyšším počtom osôb a to najmä v dopravných špičkách. Pozornosti neujdú priechody pre chodcov, miesta v blízkosti škôl, zastávok MHD, parky a parkoviská. Tie bude polícia tipovať na základe vlastnej analýzy dopravných nehôd, intenzity pohybu chodcov, či možného výskytu konzumácie alkoholu alebo drog. Rovnako je cieľom zlepšenie bezpečnostnej situácie na úseku majetkovej trestnej činnosti a priestupkov proti verejnému poriadku.

 

Polícia pripravuje podobnú celoslovenskú osobitnú kontrolu aj budúci víkend, v dňoch 24. júna až 26. júna tohto roka.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby