Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. september 2020, nedeľa
 

POLÍCIA rozdávala ,,policajné vysvedčenia“

09. 07. 2009

Policajti učili deti i v tomto školskom roku ako sa bezpečne správať v rizikových situáciách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. Na 11 stretnutiach v rámci školského roka deti 5. ročníka základných škôl zábavnou formou získavajú informácie o činnosti polície ako i z oblasti dopravy. Nemenej zaujímavé sú témy týkajúce sa manipulácie so zábavnou pyrotechnikou, krádeží, vandalizmu, alkoholizmu, drogová závislosť, patologické hráčstvo. Policajti sa na hodinách s deťmi venujú i téme násilia - šikanovaniu, diskriminácii a rasizmu. V rámci stretnutí si žiaci počas školského roka mohli prakticky vyskúšať zaisťovanie daktyloskopických stôp, oboznámiť sa s prácou kynológov alebo pyrotechnika. Na konci školského roka sú za úspešné absolvovanie projektu odmenené certifikátom a malým darčekom s logom polície.
V tomto školskom roku dostalo ,,policajné vysvedčenie“ viac ako 13 tisíc detí zo základných škôl v rámci celého Slovenska.
Pevne veríme, že policajti prostredníctvom preventívneho projektu ,,Správaj sa normálne“ dali deťom dostatok informácií z oblasti prevencie kriminality, ktoré môžu zužitkovať počas letných prázdnin ale i v budúcnosti. Polícia želá pedagógom, rodičom ale najmä deťom BEZPEĆNÉ LETO!

Deti si mohli ,,overiť v praxi" prácu polície ako napr. zisťovanie požitia alkoholických nápojov za volantom
Deti si vyskúšali aj zaisťovanie daktyloskopických stôp
Dievčatá lákalo vyskúšať si aspon časť s policajnej uniformy
O zaisťovanie daktyloskopických stôp bol veľký záujem
Odovzdávanie ,,policajných vysvedčení" bolo sprevádzané poslednými radami školského policajta na bezpečné leto a prázdniny
Po absolvovaní preventívneho projektu dostal každý absolvent projektu certifikát podpísaný ,,školským" policajtom
Súčasťou projektu bola i práca s pracovnými listami, v ktorých deti zábavnou formou: krížovkami či doplňovaním získavali dôležité rady a upozornenia
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby