Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Polícia včera skontrolovala bezpečnosť na 102 železničných priecestiach

08. 06. 2012

V rámci Európskeho dňa bezpečnosti na železničných priecestiach včera (07.06.2011) prebehla na celom území Slovenska dopravno-bezpečnostná akcia. Polícia kontrolovala dodržiavanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a železničnej dopravy na 102 priecestiach. V obvode železničných dráh zistila 243 priestupkov vodičov motorových vozidiel a 24 priestupkov ostatných účastníkov cestnej premávky.

Akcia prebehla vo všetkých krajinách Európskej Únie a v rámci Slovenskej republiky sa jej zúčastnilo 152 príslušníkov poriadkovej, železničnej a dopravnej polície. Kontrolovali aj bezpečnosť železničných priecestí, kde nezistili žiadne poruchy. Kontrolám sa však nevyhli ani rušňovodiči a osoby podieľajúce sa na zabezpečovaní dráh alebo dopravy na dráhach. Priestupku sa nedopustil žiaden z nich.

Nakoľko od začiatku tohto týždňa až do nedele (4. až 10. júna tohto roka) tiež prebieha dopravno-bezpečnostná akcia TISPOLu zameraná na alkohol, každý kontrolovaný vodič bol podrobený aj dychovej skúške. Ani jeden z kontrolovaných vodičov v obvode železničných dráh včera nebol pod vplyvom alkoholu. Zato u iných účastníkov cestnej premávky sme v obvode železničných dráh odhalili tri takéto prípady. Počas akcie mala polícia dôvod zadržať vodičský preukaz v štyroch prípadoch.

Jedným zo spôsobov ako predchádzať dopravným nehodám je prevencia. Počas včerajšieho dňa policajti prednášali o bezpečnom pohybe osôb v blízkosti železníc žiakom na 55 vybraných základných a stredných školách.

V prvom štvrťroku evidujeme na železničnom priecestí 33 dopravných nehôd, čo je o päť menej ako v rovnakom období minulý rok. Pri týchto nehodách sa ťažko zranilo 5 ľudí, 17 vyviazlo s ľahkými zraneniami a o život prišla jedna osoba. Najčastejšie došlo k dopravnej nehode na zabezpečenom železničnom priecestí (24), najviac v Košickom kraji (7). K týmto nehodám na železničnom priecestí dopomohol v šiestich prípadoch alkohol.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby