Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2020, sobota
 

Polícia vypátrala hľadaného pre vraždu

14. 02. 2013

Policajti z cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru v spolupráci s inšpekciou Ministerstva vnútra vypátrali hľadaného Petra S. (39). Súd na neho vydal zatýkací rozkaz pre vraždu. Pátrači ho spolu s Národnou kriminálnou agentúrou zadržali v byte neďaleko policajného prezídia v Bratislave.

 

Ešte koncom septembra 2011 vydal Najvyšší súd Slovenskej republiky zatýkací rozkaz na Petra S. pre trestný čin vraždy. Ide o prípad z 28. apríla 1999, ktorý sa stal vo večerných hodinách v Bratislave na Bachovej ulici. Peter S. mal vtedy upútať pozornosť obete, na ktorú ďalší spolupáchateľ vystrelil a zasiahol ju do hlavy. Pri úteku sa ulicou ozvalo z tej istej zbrane ešte niekoľko výstrelov.

 

Peter S. sa dlhší čas spravodlivosti vyhýbal na neznámej adrese a v mieste trvalého pobytu sa nezdržiaval. Ide však o osobu, ktorá je už z minulosti polícii dobre známa. Kriminalisti preto vedeli, koho hľadajú. Operatívnou činnosťou bola zistená adresa, kde sa nachádza. Zdržiaval sa v jednom z bytov v blízkosti budovy Prezídia Policajného zboru. Policajti si pre neho takpovediac odskočili priamo z kancelárie.

 

Polícia v týchto dňoch zadržala Petra S. v byte v bratislavskom treťom obvode. Zásah prebehol hladko a bez zranenia. Zadržaný nekládol odpor a s políciou spolupracoval. Po vykonaní zaisťovacích úkonov bol dodaný priamo do výkonu trestu odňatia slobody.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby