Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Polícia zabránila ozbrojenej lúpeži pancierového vozidla s miliónom eur

20. 09. 2012

Úrad boja proti organizovanej kriminalite odbor Západ v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru vykonal v stredu 19. septembra 2012  v Starej Turej akciu pod názvom Gargamel. Počas zásahu policajti zadržali troch mužov ozbrojených samopalmi vz. 58 a krátkymi zbraňami.

 

Na základe operatívnych informácií polície sa zadržané osoby pripravovali na prepad pancierového vozidla prevážajúceho viac ako milión eur. Celú akciu mali podrobne naplánovanú. Čiernym Land Roverom mali pri predbiehaní pancierového vozidla páchatelia namieriť zbraň na vodiča a nasmerovať ho mimo hlavnú trasu. Na dobre ukrytom mieste mali posádku vozidla prevážajúcu peniaze zviazať a s peniazmi ujsť.

Policajti celú situáciu monitorovali a zasiahli takým spôsobom, aby nedošlo k zraneniu žiadnych osôb. Páchateľov zadržali v situácii, keď čakali na konci mesta smerom na Nové Mesto nad Váhom na príchod pancierového vozidla.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite odbor Západ začal trestné stíhanie za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, za čo hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Z obzvlášť závažného zločinu lúpeže v štádiu prípravy čelia obvineniu 28-ročný Ondrej V. z Trenčína, 40-ročný Peter L. a 49-ročný Dušan H. z Bratislavy. Hrozí im trest odňatia slobody na 15 rokov až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby