Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2020, streda
 

Polícia zadržala 21-ročného muža pri preberaní úplatku

08. 02. 2011

Polícia zadržala pri preberaní 5 tisícového úplatku 21-ročného Ivana J. z Nitry. Obvinený žiadal a prijal úplatok od konateľa nitrianskej súkromnej spoločnosti v jeho kancelárii za vybavenie zákazky 180 tisíc eur. Vyšetrovateľ obvinil Ivana J. z trestného činu prijímania úplatku. Hrozí mu trest odňatia slobody až päť rokov. Stíhaný je na slobode.

Spoločenstvo vlastníkov bytov v Nitre sa dohodlo na výmene plastových okien. Vyhlásili verejnú súťaž v predpokladanej hodnote 180 tisíc eur a vytvorili komisiu, ktorá mala ponuky vyhodnotiť. Do súťaže sa prihlásili dve spoločnosti. Nitrianska stavebná firma takto predložila bytovej komisii cenovú ponuku. Minulý týždeň vo štvrtok kanceláriu konateľa tejto spoločnosti navštívil Ivan J. Ako člen komisie na vyhodnocovanie ponúk v súťaži konateľovi prisľúbil vybavenie výhry za úplatok 10 tisíc eur.

Tento prípad korupcie polícia zistila vlastnou operatívnou činnosťou. Po návšteve Ivana J. oslovila konateľa nitrianskej spoločnosti, ktorý sa okamžite rozhodol s políciou spolupracovať. Úrad boja proti korupcii pripravil policajnú akciu. Ivan J. prišiel do kancelárie konateľa a žiadal 10 tisícový úplatok. Od konateľa spoločnosti, už v pozícii agenta, Ivan J. prijal 5 tisíc eur, ako zálohu za zabezpečenie 180 tisícovej zákazky. Polícia 21-ročného muža zadržala priamo po prevzatí peňazí. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu prijímania úplatku. Obvinenému úplatkárovi hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Stíhaný je na slobode.

Polícia vyzýva občanov, aby v prípade, že od nich niekto neoprávnene žiada finančnú hotovosť ako úplatok, aby sa obrátili na Úrad boja proti korupcii. Vážime si občanov, ktorí iniciatívne bojujú proti korupčnej trestnej činnosti, ktorá má negatívny dopad na celú spoločnosť.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby