Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Polícia zadržala a obvinila ďalších vydieračov z podsvetia

09. 09. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil tri osoby z trestného činu vydierania. Adam Š. (26) z Trnavy, Viktor M. (26) a Igor D. (37) z Bratislavy násilím nútili podnikateľa, aby im zaplatil 12 tisíc eur. Vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do vyšetrovacej väzby. V prípade uznania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody od štyroch do 10 rokov.

Jeden z obvinených si u podnikateľa objednal stavebné práce. V rámci rozpočtu mu podnikateľ ocenil stavebný úkon na 12 tisíc eur. Obvinenému sa však požadovaná suma zdala vysoká. Podnikateľa vylákal na stretnutie, kde prišiel spolu s ďalšími dvoma obvinenými. Podnikateľovi oznámili, že ich chcel oklamať a preto musí sumu 12 tisíc eur zaplatiť on im. Aby ho donútili zaplatiť vyhrážali sa mu násilím. Neskôr sa s podnikateľom stretli opäť a požadovanú sumu znížili na polovicu. Opäť sa mu vyhrážali, že ak nezaplatí, „urobia mu peklo, a že sú to drsní chlapci od Jura Piťu“.

Pred dvoma dňami policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru v snahe pomôcť podnikateľovi a chrániť jeho život a zdravie zorganizovali akciu. Počas policajnej akcie boli zadržaní traja podozriví z tejto násilnej trestnej činnosti v trnavskom regióne. Počas prehliadky osobného motorového vozidla a ďalších úkonov im boli zaistené krátke guľové zbrane, baseballová palica, teleskopický obušok, nôž a nepriestrelné vesty. Zaistené predmety budú podrobené kriminalistickej expertíze.

Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil Adam Š., Viktor M. a Igor D. z trestného činu vydierania. Na všetkých troch obvinených spracoval vyšetrovateľ podnet prokuratúre na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Za vydieranie, praktiky organizovaného zločinu, im v prípade uznania viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní od štyroch do 10 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby