Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Polícia zadržala a obvinila významnú osobu v prostredí organizovaného zločinu Miloša K.

19. 08. 2011

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v týchto dňoch zadokumentovali dva prípady, v ktorých figuruje Miloš K. V prvom prípade je obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a vydierania. V druhom prípade je obvinený z trestného činu úverového podvodu. Stíhaný je v súčasnosti v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Obvinenému Milošovi K. hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Podľa policajných zistení 43-ročný Miloš K. pod hrozbou násilia prinútil podnikateľa z Bratislavy prepísať vozidlo značky AUDI A4 na 29-ročného Petra S. Podnikateľovi sa Miloš K. niekoľko krát vyhrážal, násilím mu vzal kľúče a doklady od vozidla. Potom v sprievode osôb, ktoré ho ohrozovali, prinútil podnikateľa auto prepísať na Petra S. na dopravnom inšpektoráte. Podnikateľovi spôsobili svojím konaním škodu 28.218 eur. Vyšetrovateľ preto v týchto dňoch obvinil Miloša K. z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a zločinu vydierania a Petra S. zo zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Petrovi S. hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody sedem až 12 rokov. Peter S. je v súčasnosti vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť.

V druhom prípade vyšetrovateľ obvinil tri osoby Miloša K., Petra S. a 50-ročnú Oľgu Z. zo zločinu úverového podvodu. Podľa policajných zistení Miloš K. s cieľom od iného vylákať úver zosnoval a riadil činnosť smerujúcu k uzatvoreniu úverovej zmluvy a získaniu peňažných prostriedkov. Zabezpečil Oľgu Z. ako údajnú žiadateľku o úver spoločne s fiktívnymi podkladmi potrebnými na uzatvorenie zmluvy o úvere od lízingovej spoločnosti. Peter S. fingoval predaj vozidla AUDI A4, ktoré získali násilím od podnikateľa z Bratislavy. Oľga Z. uzatvorila zmluvu so súkromnou spoločnosťou. Predmetom bolo financovanie fiktívnej kúpy osobného motorového vozidla značky Audi A4 od predávajúceho Petra S., ktoré však nemala nikdy prevziať. Na základe zmluvy veriteľ poskytol Oľge Z. účelový úver vo výške 18.300 eur s dobou splatnosti 60 mesiacov s predpísanými mesačnými splátkami vo výške 587,86 eur, pričom pred samotným podpisom úverovej zmluvy Peter S. a Oľga Z. pri predkladaní potrebných dokladov vedeli o ich fiktívnosti. Veriteľ poukázal žiadateľovi úverové prostriedky vo výške 18.300 eur, ktoré v ten istý deň prevzal Miloš K. Osoby konali s vedomím, že okrem jednej splátky, ktorej úhradu zariadil Miloš K. žiadne ďalšie splátky uhrádzané nebudú. Lízingovej spoločnosti spôsobili škodu vo výške 18 300 eur. Trom obvineným v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Oľga Z. je stíhaná na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby