Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Polícia zadržala na východe Slovenska 14 cudzincov

02. 04. 2012

Dňa 30. marca 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 14 cudzincov.

V čase o 07.00 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v katastrálnom území obce Ulič, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Somálska. Keďže všetci boli mladiství (maloletí bez sprievodu), boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, detašované pracovisko Snina.

V čase o 09.15 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v katastrálnom území obce Inovce, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Gruzínska. Cudzinci prejavili záujem o udelenie azylu na území SR. Z uvedeného dôvodu boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylovej procedúry.

V čase o 13.45 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v katastrálnom území obce Inovce, časti nazývanej Berestovo, okres Sobrance, 5 štátnych príslušníkov Bangladéža. Keďže všetci cudzinci boli mladiství, boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, detašované pracovisko Sobrance, za účelom prevezenia do detského domova.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby