Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Polícia zatkla hľadaného Čecha pre ekonomickú trestnú činnosť

27. 07. 2016

V pondelok (25.07.2016) v dopoludňajších hodinách v centre Bratislavy policajti z prezidiálneho cieľového pátrania zatkli medzinárodne hľadaného Čecha, Jana B. Policajná akcia v jednom z bratislavských hotelov bola rýchla a efektívna, bez povšimnutia verejnosti. 

Po hľadanej osobe pátrali prezidiálni cieľoví pátrači spolu s českými kolegami. V úzkej operatívnej súčinnosti získali poznatky o jeho pohybe. Mal sa nachádzať v Bratislave. Cieľoví pátrači preto pripravili akciu na jeho zadržanie v blízkosti jedného z luxusných hotelov v lokalite Starého mesta.

Pre spáchanie viacerých závažných ekonomických trestných činov si má hľadaný odpykať dvanásť a pol roka. Ešte v máji tohto roku vydal sudca Krajského súdu v Brne Európsky zatýkací rozkaz na jeho dodanie do výkonu trestu odňatia slobody (Krajský súd v Brne ho uznal vinným zo spáchania opakovaných trestných činov podvodov, ktoré páchal od konca deväťdesiatych rokov až do roku 2011. V tomto období Jan B. napriek svojej platobnej neschopnosti dokázal v 38 prípadoch oklamať svoje obete a vydávajúc sa za úspešného podnikateľa od nich vylákal veľké finančné čiastky. Tie sa pohybovali od desiatok tisíc až po miliónové sumy v českých korunách, ktoré veritelia podvodníkovi poskytovali v domnienke ich zhodnotenia. Svojím podvodným konaním spôsobil škodu 13.187.000Kč). Na území Slovenska sa mal zdržovať už pred jeho vydaním, ešte v čase, keď voči nemu v Českej republike prebiehalo trestné konanie. Mal prebývať v menších hoteloch a penziónoch v okolí hlavného mesta, ktoré mal navštevovať sporadicky a využívať mestskú anonymitu v reštauráciách a baroch v centre mesta. 

V súčasnosti je zadržaný v cele policajného zaistenia a príslušný krajský prokurátor rozhoduje o vydávacej väzbe.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby