Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Polícia zlikvidovala ďalšie laboratórium na výrobu chemických drog

06. 12. 2011

Polícii sa darí v boji s drogovou trestnou činnosťou, v týchto dňoch odhalila už 2.305 prípad drogovej kriminality v tomto roku. Oproti porovnateľnému minuloročnému obdobiu ide o nárast až o 658 prípadov. Pracovníci protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite odboru Západ v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Senici zadržali a z drogovej kriminality obvinili piatich členov organizovanej skupiny výrobcov a dílerov drog z okolia Trnavy. Súd vzal všetkých obvinených do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny im hrozí až 15 ročné väzenie.

 Polícia dlhodobo monitoruje drogovú scénu na Slovensku, vo vhodnej chvíli a včas zasahuje. Policajné akcie sa plánujú až po tom, ako polícia zistí dostatok informácií, ktoré sa budú môcť následne použiť pri obvinení páchateľa ako dôkaz. V prípadoch drogovej kriminality nemôže polícia urobiť akciu a dúfať, že díler bude mať v tom čase pri sebe nejakú drogu. Pracovníci protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite zasahujú s istotou. Tak bolo aj v poslednom prípade. Na parkovisku pri vodnej nádrži Buková policajti kontrolovali posádku vozidla Mercedes Benz. V aute sedel Patrik K. a Ľubica K. Obaja mali pri sebe a v aute niekoľko skladačiek s neznámym práškom, injekčné striekačky a plechovú krabičku so sušinou. Policajti muža a ženu zadržali. Následne v obci Buková, okres Trnava, u Patrika K. vykonali domovú prehliadku. Tam zadržali ďalšie tri osoby, Michala H., Petra M. a Igora T.

Policajti pri akcii zaistili celkom 33 gramov pervitínu, 157 gramov efedrinu a 5 gramov marihuany, kompletné laboratórium na výrobu pervitínu a rôzne chemikálie, ktoré sa používajú na výrobu drog. Zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť približne 1400 jednorazových dávok. Predajom drog na čiernom trhu by získali finančný prospech vo výške asi 14 tisíc eur.

Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva policajného zboru v Senici obvinil 31-ročného Patrika K., 18-ročnú Ľubicu K., 23-ročného Michala H., 25-ročného Petra M. a 38-ročného Igora T., ako členov organizovanej skupiny z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Na návrh vyšetrovateľa a prokurátora vzal súd všetkých piatich obvinených do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby