Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. júl 2020, pondelok
 

Poslanci obecného zastupiteľstva si chceli prilepšiť

27. 06. 2012

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil dvoch poslancov obecného zastupiteľstva obce na východe Slovenska z korupcie. Od bývalého starostu obce mali požadovať úplatok za zmenu podmienok vyplatenia odstupného pre jeho osobu, čím by prišiel skôr k peniazom. Po prevzatí časti úplatku skončili v rukách polície.

Ešte v januári minulého roku, obecné zastupiteľstvo jednej z obcí v Prešovskom okrese, prijalo uznesenie o podmienkach vyplatenia odstupného pre starostu obce. Podľa uznesenia obecného zastupiteľstva mu malo byť odstupné vyplatené v mesačných splátkach po dobu štyroch rokov.

Podľa policajných zistení prišiel poslanec a zároveň zástupca starostu, Miloš G., s novým návrhom pre dnes už bývalého starostu. V priebehu mája tohto roku ho mal viackrát žiadať o úplatok. Mal mu zaň ponúkať zmenu uznesenia, ktorá mala zabezpečiť jednorazové vyplatenie celej sumy odstupného.

V polovici júna tohto roku navštívili Miloš G. spolu s ďalším poslancom, Františkom B. bývalého starostu. Na dvore v mieste jeho bydliska mu mali sľúbiť za 800 eur výplatu odstupného v dvoch alebo v troch splátkach a nie v mesačných po dobu štyroch rokov, ako bolo pôvodne upravené uznesením. Polovicu mali žiadať vyplatiť hneď na mieste ako zálohu. Nakoľko bývalý starosta takú hotovosť pri sebe nemal, uskromnili sa aj s 300 eurami. Zvyšok od neho mali žiadať vyplatiť v termíne do zasadnutia obecného zastupiteľstva. Zmenu totiž mali sľúbiť zabezpečiť spolu s ďalšími poslancami.

Na zasadnutie sa však už nestihli dostaviť. Po prevzatí úplatku zasiahla polícia a oboch poslancov zadržala. Vyšetrovateľ ich obvinil z prijímania úplatku, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Stíhaní sú na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby