Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Pozor na podpisovanie zmlúv!!

19. 06. 2009

Spoločnosť, ktorá by mala údajne sídliť v Taliansku, ponúka pomoc pri predstavovaní a vytváraní profilu (reklamy). Ponuka je formulovaná tak, že sa na prvý pohľad javí veľmi výhodne. Vytvára u osloveného dojem, že ide o reklamu jeho spoločnosti ako neplatenú službu. K tomu je potrebné vyplniť len stručný dotazník v anglickom jazyku, uviesť základné údaje o sebe a spoločnosti, rodné číslo, bydlisko, adresy spoločnosti, náplň činnosti, kontaktné údaje, email, telefónne číslo na pevnú linku, mobilné číslo, fax, IČO.

Pokiaľ však ponuke venujete viac pozornosti a dáte si text preložiť do slovenčiny, zistíte, že spoločnosť bude uverejňovať informácie o vašej firme na internete vo forme inzerátov, za čo si však bude účtovať ročne 1000,- Eur. Tieto vydania bude robiť každý rok. Spracuje a vyhotoví z každej edície CD nosič, ktorý vám zašle zdarma na vašu adresu až do doby písomného zrušenia z vašej strany ako zadávateľa, v termíne troch mesiacov od konca toho ktorého kalendárneho roka.

Po určitom čase (cca 4 až 5 rokoch) sa s vami telefonicky skontaktuje zástupca spoločnosti s tým, že máte u nich dlh vo výške asi 5000 Eur, ktorý treba splatiť, inak vám hrozí súdne konanie.

Upozorňujeme, aby ste vo vlastnom záujme nepodpisovali zmluvy obdobného charakteru, ak nerozumiete zneniu a nemáte preštudované podmienky. Inak buď zaplatíte alebo sa dostanete do medzinárodných súdnych sporov. 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby