Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Prácu polície priblížili potápači v materskej škole v Chorvátskom Grobe

27. 05. 2013

Policajti poriečneho oddelenia Prezídia Policajného zboru s potešením prijali minulý týždeň pozvanie do materskej školy v Chorvátskom Grobe. Už pri príchode policajtov žiarili deťom oči radosťou a očakávaním. Policajti ukázali deťom výstroj a výbavu policajných potápačov. Nadšenie detí znásobil motorový čln, ktorý policajti so sebou priviezli. Ani jedno neodmietlo možnosť nasadnúť do člna i policajného auta. Mohli si vyskúšať aj potápačský oblek a dýchací prístroj. Policajti porozprávali deťom o svojej práci, o potápaní, deti táto téma veľmi zaujala. Počas prednášky nespustili z policajtov oči. Po skončení prednášky mali mnoho otázok nielen deti, ale aj pani učiteľky. Na všetky otázky potápači ochotne odpovedali. Vďaku za všetkých vyjadrila pani učiteľka Bihalová pekným listom poslaným polícii, „Deťom sa akcia veľmi páčila, mali z nej veľkú radosť“, napísala. „Detičky si ešte niekoľko dní po návšteve policajtov rozprávali zážitky a mnohé sa chcú stať raz policajtmi“.

Policajti na podobných stretnutiach učia deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci aj formou preventívnych projektov a aktivít. Deti sú primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. Policajti navštevujú priamo materské i základné školy, aby deťom vysvetlili veku primeraným spôsobom napríklad základné pravidlá cestnej premávky a priblížili prácu polície. Veď základy je potrebné vštepovať už ranom veku dieťaťa. V oblasti prevencie platí pravidlo: „Na prevenciu nikdy nie je zavčasu“.

Nadšenie detí nás opäť utvrdilo v tom, že záujem o prácu polície je stále veľký a takéto akcie budeme pre deti organizovať aj v budúcnosti.

01_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
02_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
03_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
04_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
05_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
06_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
07_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
08_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
09_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
10_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
11_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
12_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
13_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
14_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
15_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
16_Potápači v MŠ v Chorvátskom Grobe
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby