Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Pred spravodlivosťou sa neukryl ani s falošným dokladom v Maďarsku

11. 03. 2013

Maďarská polícia zatkla hľadaného Slováka, odsúdeného na päť rokov nepodmienečne. Ten sa trestu vyhýbal a skrýval sa v Maďarsku. Slovenská polícia ho vypátrala a v spolupráci s maďarskými kolegami zadržala.

Ešte v roku 2002 došlo v Galante k lúpežnému prepadnutiu vodiča vozidla Škoda Felícia. Na vodiča vtedy fyzicky zaútočil Gabriel T. (40), ktorý okrem úderov proti poškodenému použil aj slzný plyn. Následne sa zmocnil auta a lúpež bola dokonaná. Polícia voči páchateľovi získala dôkazy a tak sa obvinený a neskôr obžalovaný Gabriel T. ocitol pred súdom. Za lúpež dostal trest odňatia slobody na päť rokov. Po výzve súdu k nástupu trestu sa ale začal spravodlivosti vyhýbať. Preto na neho Okresný súd v Galante vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.

Gabriel T. sa ukrýval na neznámych miestach. Slovenským policajtom z prezidiálneho cieľového pátrania sa podarilo získať informácie o jeho možnom pohybe. Zistili, že sa zdržiava na juhu Maďarska v meste Orosháza. Po zhromaždení potrebných poznatkov na jeho zadržanie pripravili policajti medzinárodnú akciu. Tej sa priamo zúčastnili aj špecialisti zo Slovenska. Hľadaného zadržali v maďarskom meste na parkovisku pred nákupným centrom. Rýchlosťou zákroku bol zaskočený, pri zásahu ani nestihol klásť odpor. Pri kontrole totožnosti sa zmohol len na chabý pokus vydávať sa za inú osobu. Dokonca mal pri sebe aj falošné slovenské doklady.

Nejaký čas sa ukrýval aj v jednom z miestnych hotelov. Maďarským policajtom sa pri prehliadke jeho hotelovej izby podarilo zaistiť väčšie množstvo marihuany. Preto ho podozrievajú, že sa živil drogovým obchodom.

V súčasnej dobe je už vo väzbe a bude podaný návrh na uvalenie vydávacej väzby. Predpokladáme však, že pred vydaním na Slovensko bude voči nemu vedené trestné stíhanie aj v Maďarsku a to za drogovú trestnú činnosť aj falšovanie úradnej listiny.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby