Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Pred spravodlivosťou utekal 20 rokov

16. 02. 2017

Prezidiálni cieľoví pátrači v spolupráci s policajtmi Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Lučenci a banskobystrickým krajským pohotovostným policajným útvarom dnes v skorých ranných hodinách (16.02.2017 o 06.00 h.) zadržali hľadaného Filakovčana Ernesta B. (52) po 20 rokoch pátrania. Krajský súd v Košiciach (dňa 28. 03. 1996 ) ne neho vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu pre podvod vo výmere 7 rokov. Trestnou činnosťou spôsobil škodu takmer 2,2 milióna Sk (73.000 eur). 

Polícia po hľadanom pátrala 20 rokov (od roku 1996). Viac krát vykonali previerky v mieste predchádzajúceho aj trvalého bydliska. Dvere do bytov nikto neotváral, ak sa aj podarilo zastihnúť rodinných príslušníkov, tvrdili, že sa doma nenachádza a neudržujú s ním žiadny kontakt. Celú tú dobu nebol videný ani v meste Fiľakovo, podľa policajných informátorov sa mal zdržiavať na Cypre alebo v Grécku. Na základe získaných informácií Krajský súd v Košiciach na neho vydal medzinárodný a neskôr aj európsky zatykač. 

Policajtom sa až tento rok (2017) podarilo zistiť, že sa zdržuje v prenajatom byte, preto naplánovali policajnú akciu na jeho zadržanie. Existovala dôvodná obava, že sa pokúsi o útek cez balkóny alebo k rodinným príslušníkom a dvere na výzvu neotvorí a bude ich nutné prekonať násilím alebo bude klásť aktívny odpor. Preto boli o zadržanie požiadaní príslušníci PPU Banská Bystrica. 

Zadržaného policajti predviedli na obvodné oddelenie v Banskej Bystrici – Východ a po spísaní zápisnice ho eskortovali do Ústavu na výkon trestu v Banskej Bystrici.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby