Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Priebežná informácia o vyšetrovaní prípadu prípravy úkladnej vraždy

12. 05. 2011

Policajná akcia vo veci vyšetrovania prípravy úkladnej vraždy pokračuje. Príslušníci Policajného zboru krajských riaditeľstiev v Košiciach a Prešove aj naďalej prehľadávajú širšie okolie miesta činu. Okolie systematicky a intenzívne prehľadáva už tretí deň viac ako 220 policajtov. Policajtom pomáhajú aj služobné psy, ktoré na pomoc košickým policajtom poskytli kolegovia policajných krajských riaditeľstiev z Trenčína, Prešova a Žiliny. Cieľom policajnej akcie je nájsť miesto, ktoré si M.Č. mal pripraviť s úmyslom vykonať obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy osoby zo zahraničia.

V súčasnosti sú tiež vykonávané procesné úkony a prebieha vyhodnocovanie zaistených stôp. V utorok bola vykonaná ohliadka miesta činu. Na príkaz súdu tiež polícia vykonala dve domové prehliadky a tri prehliadky nebytových priestorov, pri ktorých boli zaistené veci dôležité pre účely trestného konania. Polícia procesnými úkonmi zaistila veci, ktoré potvrdzujú úmysel M.Č., že pripravoval obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy osoby zo zahraničia, ktorú plánoval vykonať v deň jeho zadržania, v krátkom čase po stretnutí v obci Kysak. Motívy, ako aj ďalšie okolnosti prípadu sú v štádiu vyšetrovania.

Po zhromaždení, vyhodnotení všetkých dôkazov a ukončení vyšetrovania vyšetrovateľ v zmysle § 215 ods. 1 písm. d) Trestného poriadku obvinenie voči obvinenému M.Č. pre neprípustnosť zastaví. Polícia bude prípad aj naďalej vyšetrovať ako obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy. O ďalších posunoch vo vyšetrovaní vás budeme priebežne informovať.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby