Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Príspevok štátu na chránené dielne použil na iný účel

17. 05. 2012

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil podnikateľa z poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev a subvenčného podvodu. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytol Milanovi K. príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo pracoviska. Podľa zistení polície mal obvinený použiť príspevok na iný ako určený účel. Konal tak v rozpore so zákonom a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaný je na slobode.

Milan K. (33) z Veľkého Krtíša bol konateľom v dvoch obchodných spoločnostiach so sídlom v Bratislave. V marci minulého roku uzavrel s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny dohodu o poskytnutí príspevku pre obe jeho spoločnosti. Príspevok mal slúžiť na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska. Predmetom činnosti v chránených dielňach a na chránených pracoviskách malo byť balenie, triedenie a príprava pekárenských výrobkov na expedíciu, ako aj ostatná potravinárska, pekárenská a cukrárenská výroba. Pre obe svoje spoločnosti žiadal príspevok v celkovej výške viac ako 135 tisíc eur.

Od apríla minulého roku začal Milan K. postupne predkladať úradu práce, sociálnych vecí a rodiny 18 žiadostí o úhradu platieb. Tie mu boli v 14 prípadoch vyplatené v celkovej sume viac ako 61 tisíc eur. Finančná kontrola úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v oboch spoločnostiach odhalila porušenie zákona. V chránených dielňach a na chránených pracoviskách sa totiž nerealizoval predmet činnosti. Milan K. tým uviedol úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v otázke splnenia podmienok na poskytnutie príspevku do omylu. Získaný príspevok použil na iný ako určený účel. Štátnemu rozpočtu a Európskemu sociálnemu fondu spôsobil a to aj v časti v štádiu pokusu celkovú škodu viac ako 72 tisíc eur.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby