Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Protidrogová akcia BORO

25. 09. 2009

Po dlhodobom rozpracovaní skupiny Slovákov, ktorá sa zaoberala dovozom heroínu priamo od zahraničného zdroja a jej následným predajom, vykonala Národná protidrogová jednotka 17.9.2009 akciu pod názvom „BORO“.
Podľa operatívnych informácií zistili, že jeden z hlavných organizátorov má v úmysle vyslať osvedčeného kuriéra pre heroín do mesta Skopeje v Macedónsku. Kuriér, Silvester C., vycestoval zo Slovenska do Macedónska 16. 9. 2009 a jeho návrat bol naplánovaný na nasledujúci deň. Aj s hlavným organizátorom sa mali stretnúť na čerpacej stanici v Bratislave, za účelom prevzatia heroínu.

Policajti zaistili 8 kg heroínu čo zodpovedá minimálne 135.000 priemerným jednotlivým dávkam drogy, ktorých hodnota na čiernom trhu predstavuje minimálne 1.350.000 €. Drogu našli v špeciálne vytvorenom priestore v strešnom čalúnení osobného motorového vozidla až na základe využitia špeciálneho prístroja určeného na vyhľadávanie úkrytov a mŕtvych schránok vo vozidlách.
Okrem drogy zaistili krátku ručnú strelnú zbraň s tlmičom hluku, strelivo, digitálnu váhu, falošný cestovný pas a neznáme množstvo bieleho kryštalického prášku.

Počas akcie zadržali štyri osoby, z toho je jedna obvinená z drogovej trestnej činnosti. Ide o 42-ročného Silvestra C., ktorý vykonával úlohu kuriéra. Stíhaný je väzobne. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby