Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Rekordný záujem o policajný Facebook počas vianočných sviatkov

03. 01. 2019

Oficiálna stránka Policajného zboru na Facebooku Polícia Slovenskej republiky zaznamenala počas vianočných sviatkov rekordnú návštevnosť. Jej obsah sa dostal k viac ako 4.100.000 užívateľov sociálnej siete. Súčet komentárov, reakcií a zdieľaní priamo na stránke alebo na stránkach a profiloch, ktoré obsah zdieľali, prekonal číselnú hranicu 1,5 milióna.

Keďže na Slovensku existuje približne 2,5 milióna  účtov registrovanýchna Facebooku, je zrejmé, že k obsahu stránky sa dostalo veľké množstvo zahraničných návštevníkov. O tento rekordný záujem sa postaralo predovšetkým zverejnené video z nehody pri tuneli Bôrik. Šofér vozidla  pravdepodobne po mikrospánku vyletel do vzduchu a napriek ťažkému pádu neutrpel žiadne zranenia. Video zaujalo médiá z celého sveta, priamo stránku na Facebooku kontaktovali novinári z Európy, Afriky, Ázie a USA. Video bolo zaradené do servisu najväčších spravodajských agentúr na svete  AP a Reuters, čím sa potenciálne publikum rozšírilo na niekoľko miliárd sledovateľov obsahu médií.

Video odvysielala spravodajská stanica CNN a objavilo sa napríklad aj v médiách vo Veľkej Británii, v Írsku, v Číne, v Japonsku, v Rusku, v Kanade, v Austrálii a na Novom Zélande.

Zvýšenú návštevnosť zaznamenala stránka slovenskej polície aj počas Štedrého dňa.

Veľa šťastia!

  • Takmer 10-tisíc zdieľaní získal status o stále nezvestnom mladom mužovi z Prešovského kraja, za čo užívateľom Facebooku ďakujeme, keďže takýmto spôsobom medzi mnohých ľudí dostali dôležitú informáciu o prebiehajúcom pátraní.
  • Viac ako 8-tisíc lajkov sme zaznamenali pri skutočnom príbehu pomoci policajtov z Nitrianskeho kraja, ktorí pomohli rodine s dieťatkom s vážnou alergickou reakciou pri prevoze do nemocnice.
  • Zvýšený záujem fanúšikovia stránky prejavili aj o Policajnú hymnu, odkaz prezidenta PZ Milana Lučanského a tiež o sériu aktuálnych fotografií zachytávajúcich vianočnú službu policajtov z celého Slovenska.

Policajný zbor oceňuje zvýšený záujem zo strany verejnosti, avšak aj naďalej za dôležitejšiu než štatistické čísla považuje nezanedbateľnú pomoc verejnosti, ktorá vďaka sledovaniu denného obsahu posiela informácie užitočné pre vyšetrovanie trestnej činnosti a pre pátranie po osobách.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby