Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Riaditeľ železničnej polície na konferencii RAILPOL

15. 05. 2014

V dňoch 7. až 8. mája  2014 hostila Portugalská Guarda Nacional  Republicana účastníkov 31. konferencie Railpol, organizácie združujúcej  subjekty zaoberajúce sa bezpečnosťou železničnej dopravy v rámci polícií 17 členských krajín Európskej únie a USA. Za Slovenskú políciu sa jej zúčastnil aj riaditeľ odboru železničnej polície Prezídia Policajného zboru, pplk. Mgr. Norbert Berecz.

Jednou z tém rokovania bola problematika krádeží kovov a železničných súčastí, s ktorou bojujú a riešenia hľadajú všetky členské krajiny a riešenia je potrebné hľadať v intenzívnej  spolupráci s privátnym sektorom najmä veľkými spoločnosťami, ktorých sa daná problematika týka ako sú napríklad železnice, telekomunikácie  a podobne. Ako účelný a efektívny prvok sa javí aj zavedenie systému monitorovania elektronického upozorňovania na takéto skutočnosti.

Ďalšou témou bol systém mobilného prenosu a sprístupnenia čo najväčšieho množstva dát prostredníctvom mobilných telefónov resp. iných zariadení  policajných hliadok v teréne s cieľom „preniesť kanceláriu na ulicu“. Účastníci sa v rámci rokovania dotkli aj potreby užšej vzájomnej spolupráce medzi Europolom na jednej strane a organizáciami ako sú Railpol, Aquapol a Tispol na strane druhej. Zaujímavý bol aj príspevok zástupcu združenia na ochranu prepravovaného majetku TAPA, v rámci ktorého poukázal na potrebu zavedenia určitých štandardov ochrany tovaru počas prepravy zo strany EÚ. Ďalej sa účastníci konferencie venovali činnosti jednotlivých pracovných skupín, a to „Verejný poriadok“, „Strategické analýzy“, „Železničné nehody“, „Kriminalita a nákladná doprava“ a „Terorizmus“. V rámci tohto bola spomenutá medzinárodná akcia Modrá 24, Železničné akčné dni a tak isto cvičenie Railex, ktoré bolo v minulom roku organizované na Slovensku, a tohto roku sa na ňom zúčastnili zástupcovia Slovenska ako pozorovatelia.

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby