Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2020, sobota
 

S končiacimi sviatkami viac policajtov v uliciach

05. 01. 2012

Cieľom polície je chrániť občanov a pomáhať im. Veľkú pozornosť venuje starším ľuďom a deťom, pretože sú najzraniteľnejší. Polícia neustále prijíma opatrenia na pozitívne ovplyvnenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Zvýšený dohľad, a teda viac dopravných a poriadkových policajtov v uliciach bude od pondelka, 9. januára do piatku, 13. januára tohto roka. Na tento týždeň vyhlásil viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel dopravno-bezpečnostnú akciu. „Je to obdobie končiacich sa sviatkov, ale aj obdobie, keď deti nastupujú po prázdninách opäť do školy. Budeme im venovať väčšiu pozornosť. Preto náš zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky sústredíme najmä na ich ochranu pri priechodoch pre chodcov, na cestách pred školou a v ich okolí, “ povedal plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

S ukončením vianočného obdobia, ako aj s ukončením školských prázdnin polícia očakáva zvýšenú intenzitu premávky na cestách v Slovenskej republike. Každý účastník cestnej premávky je povinný dodržiavať zákonné pravidlá. Prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných, a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne k ostatným účastníkom premávky.

„Vodiči by mali vždy zvýšiť opatrnosť v okolí zastávok, škôl a nákupných centier, kde je zvýšený pohyb chodcov, či už detí alebo starších ľudí,“ uzavrel viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby