Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Slovák sa podľa polície pokúsil obrať Čecha o viac ako 31 miliónov eur

17. 04. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil z trestného činu podvodu v štádiu pokusu spolupáchateľstvom Petra K. Ten je obvinený z toho, že prostredníctvom nastrčenej osoby chcel podvodným spôsobom získať viac ako 31 milióna eur od podnikateľa z Českej republiky. Hrozí mu za to trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Stíhaní je na slobode.

Minulý rok v Bratislave na Notárskom úrade obvinený Peter K. s doposiaľ nestotožnenou osobou, ktorá vystupovala ako podnikateľ z Českej republiky, chcel spísať notársku zápisnicu. Nestotožnená osoba sa preukázala pravdepodobne sfalšovaným občianskym preukazom. Podpisom zápisnice mal uznať falošný český podnikateľ neexistujúci dlh vo výške 816 miliónov Českých korún ( viac ako 31 milióna eur). Dlh mal byť voči oprávnenej osobe, obvinenému Petrovi K. Na základe toho o dva mesiace Obvodný súd v Prahe nariadil exekúciu majetku skutočného podnikateľa. Keď poškodenému podnikateľovi prišla obsielka o exekúcii, obrátil sa na políciu a podal trestné oznámenie. V prípade vykonania exekúcie by podnikateľovi vznikla škoda 816 miliónov českých korún.

Na základe vykonaných procesných úkonov a zaistených dôkazných materiálov v podobe listinných materiálov, vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil 34-ročného Petra K. z Bratislavy z trestného činu podvodu v štádiu pokusu. Hrozí mu trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Stíhaný je na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby