Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. máj 2024, pondelok

Slovenskí policajti excelovali na prestížnych majstrovstvách v Dánsku

18. 06. 2013

P1110900_ilustr

V sobotu, 15. júna 2013, sa v Dánsku uskutočnili prvé majstrovstvá sveta shoshin-do karate.  Pozvanie prijali aj slovenskí policajní reprezentanti, ktorí dosiali mimoriadny úspech. V Dánsku sa zúčastnili silne obsadeného turnaja, na ktorom participovalo 257 súťažiacich zo  Škandinávie, Ázie a Afriky.

V úvodných eliminačných zápasoch v súborných cvičeniach kata si excelentne počínala bývala reprezentantka Slovenského zväzu karate por. Mgr. Kristína Macková, PhD., ktorá v poobednom finále porazila dánsku reprezentantku. Dlhotrvajúce eliminačné zápasy kumite v neskorých hodinách spoznali svojich favoritov. V hmotnostnej kategórii kumite female nad 55 kg zvíťazila Kristína Macková, ktorá sa ziskom dvoch zlatých medailí právom stala ozdobou turnaja. V kategórii kumite male do 80 kg v ťažkom zápase s iránskym reprezentantom zvíťazil nstržm. Tomáš Valentík, ktorý potvrdil svoju vynikajúcu formu v individuálnej kategórii, ale aj v kategórii Open. Ani zjavne hmotnostne ťažším súperom nedal šancu a jednoznačne zvíťazil. Zo šampionátu si tak odnáša dva tituly majstra sveta v kumite. V najobsadenejšej hmotnostnej kategórii kumite male nad 80 kg dominovali kpt. Mgr. Radoslav Chmelík a mjr. Mgr. Michal Peniak. V búrlivej atmosfére divákov Radoslav Chmelík zvíťazil nad škandinávskym reprezentantom. Michal Peniak obsadil aj napriek vážnemu zraneniu stehenného svalu 3. miesto.

Slovenskí policajní reprezentanti pod vedením plk. Ing. Miloša Smejkala svojimi výsledkami dokazujú už dvadsať rokov, že sú výborne pripravení reprezentovať Policajný zbor Slovenskej republiky aj napriek každodenným náročným služobným povinnostiam, za čo si zaslúžia obdiv, úctu aj poďakovanie.

horný rad zľava: Matej Vráblik, Miloš Smejkal, Michal Peniak, Tomáš Valentík, Miloš Barna a dole sú: Radoslav Chmelík a Kristína Macková

zľava: R. Chmelík, M. Peniak, T. Valentík, K. Macková