Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Taxikár si chcel privyrobiť prevozom 7 nelegálnych migrantov

13. 10. 2011

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Východ obvinil Miroslava T. z trestného činu prevádzačstva. V osobnom aute prevážal sedem nelegálnych migrantov. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov. V súčasnosti je v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.

Hliadka Colného úradu v Michalovciach vykonávala včera predpoludním službu v oblasti Lúč na križovatke smerom k obci Vinné. Pri výkone služby zastavila osobné motorové vozidlo Daewoo Espero. Viedol ho 55-ročný Slovák. Colníci následnou kontrolou zistili, že ide o Miroslava T. z Humenného. Colníci chceli skontrolovať aj doklady pasažierov, ktorých Miroslav ako vodič taxi služby prevážal. Zistili však, že ide o nelegálnych migrantov, ktorých prevážal dokonca aj v batožinovom priestore vozidla. Ich prevoz však nedokázal vysvetliť. Išlo o štyroch štátnych príslušníkov Somálska, dvoch štátnych príslušníkov Bangladéža a jedného občana Pakistanu. Kolegovia Colného úradu kontaktovali políciu.

Prípad prevzal Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Východ. Vyšetrovateľ obvinil Miroslava T. z trestného činu prevádzačstva. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. V súčasnosti je v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Sedem nelegálnych migrantov je umiestnených v záchytnom tábore v Humennom.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby