Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Telo zavraždeného Slováka ležalo na skládke v rakúskom Gratzi

28. 04. 2017

Rakúska polícia obvinila dvoch Slovákov z vraždy občana Slovenskej republiky. Obvinených sa jej však nepodarilo zadržať, vypátrala ich a zadržala až slovenská polícia. 

Minulý mesiac (23. 03. 2017 o 03.20 h.) bola na skládke v rakúskom Grazi nájdená mŕtvola Slovenského občana  Jána S. Smrť mu spôsobila rana na hrdle. Páchateľ použil na útok tupý predmet. Vyšetrovanie ukázalo, že podozrivými z vraždy sú dvaja Slováci z Lučenca,  Jozef I. (54) a  Vladimíra K. (40). Vo Viedni prespávali v stane, ukrytom v kríkoch, kde prespával aj poškodený. 

Rakúska polícia už oboch obvinila z vraždy. Jozefa s Vladimírou sa im však nepodarilo zadržať.  Rakúske justičné orgány preto vydali na hľadaných európsky zatykač a vyhlásili po nich medzinárodné pátranie. Polícia v Rakúsku mala indíciu, že sa zdržujú na území Slovenska. Obrátila sa preto na slovenskú políciu o pomoc. Prostredníctvom európskej siete pátracích tímov ENFAST pred týždňom (21.04.2017) požiadala o ich zadržanie prezidiálnych cieľových pátračov. 

Prezidiálnym pátračom sa v priebehu niekoľkých dní podarilo osoby na území Slovenskej republiky vypátrať. Zistili že sa zdržujú v obci Širkovce. V spolupráci s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom pripravili akciu a v utorok (25.04.2017) podozrivých zadržali. Následne ich predviedli na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici. V súčasnosti sú vo väzbe a čakajú na rozhodnutie o ich vydaní do Rakúska. 

Aktuálne informácie Policajného zboru, môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby