Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Ukrajinec zadržaný a Rus požiadal o azyl

11. 10. 2012

Dňa 10. októbra 2012 v čase o 13.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď na štátnej ceste pri kameňolome v katastrálnom území obce Beňatina, okres Sobrance,

1 štátneho príslušníka Ruskej federácie

bez cestovných dokladov. Za účelom zistenia totožnosti bol predvedený na oddelenie. Jeho zdravotný stav bol dobrý, nežiadal sa na lekárske ošetrenie.

36 ročný cudzinec prejavil úmysel požiadať o udelenie azylu na území SR z politických dôvodov. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

Dňa 10. októbra 2012 v čase o 23.25 hod. bolo na kamerovom reťazci, ktorý monitoruje slovensko-ukrajinskú štátnu hranicu, zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice v smere z Ukrajiny do SR. Dňa 11.10.2012 v čase o 00.36 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Maťovské Vojkovce v katastrálnom území obce Lekárovce, okres Sobrance,

1 štátneho príslušníka Ukrajiny.

Lustráciou v informačných systémoch bolo zistené, že cudzinec sa už v minulosti pokúsil o neoprávnené prekročenie štátnej hranice, bol súdne vyhostený s určením zákazu vstupu na územie SR. Opakovaným neoprávneným prekročením štátnej hranice sa dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Prípad je v štádiu riešenia. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Maťovské Vojkovce.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby