Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2020, sobota
 

Úplatkom 3.320 eur chcel ovplyvniť policajné vyšetrovanie, neuspel

15. 02. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil 32-ročného Mariána K. z Bánoviec nad Bebravou z trestného činu podplácania. Policajnému kriminalistovi ponúkol za ovplyvnenie vyšetrovania krádeže auta úplatok 3.320 eur. Policajt korupčné správanie oznámil na Úrade boja proti korupcii. Obvinený Marián K. sa v súčasnej dobe nachádza vo väzbe v Ilave pre inú trestnú činnosť. Za korupciu mu hrozí trest odňatia slobody dva až päť rokov.

Marián K. je podozrivý z krádeže motorového vozidla BMW X6. Auto bolo ukradnuté v Uherskom Hradišti v Českej republike v novembri minulého roka. Marián K. ho ešte v minulom roku podľa informácií polície previezol na Slovensko. Polícia vedie trestné stíhanie pre podozrenie z krádeží motorových vozidiel. Marián K. sa telefonicky spojil s policajtom kriminálnej polície na úseku krádeží motorových vozidiel krajského riaditeľstva v Trenčíne. Uviedol, že chce k prípadom krádeží aut polícii poskytnúť informácie pre objasnenie tejto trestnej činnosti. Požiadal kriminalistu o osobné stretnutie. Pár dní na to, sa s policajtom stretol. Namiesto informácii ku krádeži auta však policajtovi ponúkol úplatok 3.320 eur. Za úplatok žiadal policajta ovplyvniť dôkazy vo vyšetrovaní v Čechách a na Slovensku tak, aby ho zbavili podozrenia z krádeží áut.

Policajt sa obrátil na Úrad boja proti korupcii a ponúknutý úplatok oznámil. Vyšetrovateľ Mariána K. obvinil z trestného činu podplácania. Za pokus podplatiť verejného činiteľa hrozí obvinenému trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Marián K. má pomerne bohatú kriminálnu minulosť. Dopúšťal sa jej nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a Rakúsku. V súčasnej dobe je vo väzbe v Ilave, za inú trestnú činnosť. V prípade podozrenia z krádeže automobilu polícia naďalej vedie trestné stíhanie.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby