Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Úrad boja proti organizovanej kriminalite objasnil a ukončil prípad vraždy z roku 1999

19. 01. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil návrhom na podanie obžaloby prípad vraždy z roku 1999. Traja muži, 46-ročný Rudolf Z. z okresu Považská Bystrica, 39-ročný Pavol Ch. a 38-ročný Milan T. z okresu Ilava sú obvinení z vraždy poškodeného Karola Ch., ktorého najskôr bili, potom ho jeden z nich zastrelil. Telo zakopali do vopred pripraveného ilegálneho hrobu. Rudolf Z. a Pavol Ch. sú v súčasnosti vo väzbe a Milan T. vo výkone trestu. Hrozí im trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov.

31-ročný poškodený Karol Ch. bol zavraždený vo februári 1999. Rudolf Z., Pavol Ch. a Milan T. ho vylákali na stretnutie. So sebou mal priniesť hotovosť 820.000 korún (27.219 eur). Keď sa spoločne stretli, odviezli poškodeného na lesnú cestu v obci Bolešov (okres Ilava). Aj napriek tomu, že peniaze poškodený priniesol, vytiahli ho z auta a začali ho biť. Nakoniec mu Rudolf Z. priložil k zadnej časti hlavy pištoľ a zastrelil ho. Následne z miesta činu odišiel. Pavol Ch. a Milan T. poškodeného naložili do auta a odviezli na iné miesto a zakopali do vopred pripraveného ilegálneho hrobu. Telo polícia objavila už v roku 1999.

Motívom ich činu boli peniaze a taktiež aj pomsta za domnelú vraždu inej osoby, ktorú si mal podľa nich objednať poškodený Karol Ch.

 

Po desiatich rokoch, v roku 2009, prevzal prípad Úrad boja proti organizovanej kriminalite. Vyšetrovateľ už v roku 2010 obvinil tri osoby z trestného činu vraždy. Na základe ďalšieho vyšetrovania a ďalších dôkazných materiálov vyšetrovateľ ukončil prípad návrhom na podanie obžaloby na všetky tri osoby. Za trestný čin vraždy im hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov. Rudolf Z. a Pavol Ch. sú stíhaní väzobne, Milan T. je vo výkone trestu za násilnú trestnú činnosť.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby