Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. júl 2020, pondelok
 

Úrad boja proti organizovanej kriminalite objasnil vraždu právnika

01. 07. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil 56-ročného Petra S. z Bratislavy z trestného činu úkladnej vraždy a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Peter S. je obvinený z toho, že naplánoval a vykonal vraždu Romana Ožvolda. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie a odovzdal ho prokurátorovi.

Minulý týždeň vo štvrtok (23.6.2011) bola rodinnými príslušníkmi nahlásená nezvestnosť právnika Romana Ožvolda. Polícia rozbehla pátraciu akciu. V krátkom čase sa podarilo nájsť auto nezvestného. Bolo zaparkované na parkovisku vo Vrábľoch na sídlisku Lúky. V aute sa našli rôzne biologické, daktyloskopické, balistické a pachové stopy. Všetky zaistené stopy boli zaslané na expertízne skúmanie. Prípadom sa začal zaoberať Úrad boja proti organizovanej kriminalite, pretože podľa zaistených stôp došlo k podozreniu, že by mohlo ísť o úkladnú vraždu.

V pondelok tento týždeň (27.6.2011) bol polícii nahlásený nález mŕtvoly v katastrálnom území obce Jabloňovce. Telo bolo v značnom štádiu rozkladu a nebolo možné určiť jej totožnosť na mieste. Telo a taktiež aj zaistené stopy, boli preto podrobené expertíznemu skúmaniu. V tejto chvíli je však už možné na základe výsledkov DNA potvrdiť, že ide o vtedy nezvestného Romana Ožvolda.

Počas posledných dní polícia vykonala tri domové prehliadky, dve prehliadky iných priestorov a obhliadky motorových vozidiel. Tie boli zamerané na zadržanie ďalších stôp a vražednej zbrane. Včera 30. júna 2011 potápači z poriečneho oddelenia v náročných podmienkach našli pravdepodobne vražednú zbraň. V rybníku v Levickom okrese nájdený samopal je momentálne podrobovaný skúmaniu. Zatiaľ nie je možné absolútne preukázať jeho súvis s vraždou.

Vyšetrovaním polícia dospela k dôvodnému podozreniu, že Romana Ožvolda 22.6.2011 v nočných hodinách vylákal obvinený Peter S. na stretnutie v Bratislave. Následne ho podľa policajných informácií v aute poškodeného usmrtil ôsmimi strelným ranami do oblasti hrudníka zo samopalu vzor 61 (Škorpión). Potom sa mal obvinený aj s telom poškodeného premiestniť z Bratislavy do Jabloňoviec (okres Levice). Tam telo medzi obcami Jabloňovce a Badaň vyložil a auto poškodeného zaparkoval vo Vrábľoch.

V stredu 29.6.2011 Úrad boja proti organizovanej kriminalite zadržal v Bratislave štyri podozrivé osoby. Vyšetrovateľ ich vypočul, po výsluchu boli tri prepustené na slobodu. Jednu, 56-ročného Petra S., však na základe dôkazov obvinil z trestného činu úkladnej vraždy a neoprávneného používania motorového vozidla. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

V súčasnosti prebiehajú procesné úkony, ktoré je potrebné vykonať z hľadiska ustálenia ďalších okolností a motívu spáchania skutku. O ďalších posunoch vo vyšetrovaní vás budeme informovať.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby