Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

V Bratislave sa uskutočnilo medzinárodné stretnutie expertov na DNA

06. 05. 2013

Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru zorganizoval v dňoch 23.-26. apríla 2013 v Bratislave pracovné stretnutie 104 expertov z 32 krajín Európy a USA.

Pracovné stretnutie pozostávalo z 9. konferencie európskych užívateľov CODIS - FBI automatizovaný systém na databázu DNA profilov, 44. stretnutia EDNAP - európska skupina pre profiláciu DNA a 37. stretnutia pracovnej skupiny DNA ENFSI - Európska sieť ústavov forenzných vied. Súčasťou stretnutia bola aj prezentácia prístrojov, techniky a materiálu, ktoré sa používajú pri analýze DNA.

Stretnutie bolo zamerané na oblasť analýzy a využitia DNA v kriminalistickej praxi. Účastníci stretnutia diskutovali o nových trendoch v analýze DNA v súvislosti s možnými rizikami kontaminácie DNA stôp. Na programe boli tiež nové prvky funkcionality v systéme CODIS, ktorý sa využíva aj pri výmene informácii z DNA profilov medzi krajinami EU.

Pracovné stretnutie otvoril Prezident Policajného zboru gen. PaedDr. Tibor Gašpar, ktorý prítomných privítal a pripomenul dôležitosť forenznej znaleckej činnosti v efektívnom boji proti zločinu.

01 Slávnostné otvorenie konferencie
02 Slávnostné otvorenie konferencie
03 Slávnostné otvorenie konferencie
04 Slávnostné otvorenie konferencie
05 Slávnostné otvorenie konferencie
06 Slávnostné otvorenie konferencie
07 Slávnostné otvorenie konferencie
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby