Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

V Čechách polícia zadržala obvineného z vraždy Jozefa Mišenku

12. 09. 2011

Slovenská polícia v spolupráci s Českou políciu zadržala v piatok (9. septembra 2011) Františka U., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy Jozefa Mišenku. František U. bol na úteku od decembra minulého roka. Vďaka úzkej medzinárodnej spolupráci pátracích zložiek, sa hľadaného podarilo zadržať v Prahe 5 bez problémov. Zadržaný sa v súčasnosti nachádza v predbežnej vydávacej väzbe. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude eskortovaný na Slovensko na ďalšie konanie.

Špecializovanej policajnej zložke pátrania Prezídia Policajného zboru SR sa podarilo získať informácie o možnom pobyte hľadaného Františka U. na území Českej republike. Vypátranie osoby bolo náročné, nakoľko osoba na území Česka viac krát zmenila miesto svojho úkrytu. V spolupráci s Oddělením cílového pátrání odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie ČR pracovníci slovenského oddelenia pátrania zúžili okruh možných miest, kde by sa mohla hľadaná osoba nachádzať. V priebehu pár dní sme v spolupráci s českou políciu zorganizovali akciu na zadržanie hľadaného Františka U. Vďaka presným údajom od slovenskej pátracej zložky, policajti oddělení cíleného pátrání odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR v spolupráci s Útvarem rychlého nasazení Policie ČR zadržali nebezpečného páchateľa podozrivého z účasti na spáchaní úkladnej vraždy v blízkosti miesta, kde sa ukrýval.

Úrad boja proti organizovanej kriminalite minulý rok v decembri obvinil štyri osoby z účastníctva na vražde Jozefa Mišenku. Obvinení Viliam M. a František U. poskytli finančnú hotovosť vo výške minimálne 50.000 eur. Peniaze mali slúžiť na pokrytie nákladov súvisiacich so spáchaním vraždy. Ďalší obvinení, Róbert M. a Ivan Z. zabezpečili osobné motorové vozidlo, ktoré bolo použité pri vražde. 20. júla minulého roka bol Jozef Mišenko zavraždený. 7. októbra minulého roka vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil päť osôb, vykonávateľov, z trestného činu vraždy. Piatim obvineným vykonávateľom hrozí za zločin úkladnej vraždy doživotné väzenie. Stíhaní sú vo vyšetrovacej väzbe. 2. decembra minulého roka boli z tejto vraždy obvinené ďalšie štyri osoby. Róbert M. a Ivan Z. boli zadržaní a stíhaní sú väzobne. Po Viliamovi M. a Františkovi U. polícia vyhlásila pátranie. Františka U. v piatok polícia v spolupráci s českými kolegami zadržali v Prahe. Za trestný čin vraždy formou spolupáchateľstva obvineným hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby