Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

V priebehu štyroch dní 17 zadržaných cudzincov na vonkajšej hranici

03. 09. 2013

Dňa 29.8.2013 v čase o 11.00 hod. bolo na kamerovom reťazci na vonkajšej hranici s Ukrajinou zaznamenané neoprávnené prekročenie hranice neznámou osobou. Následne zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Maťovské Vojkovce 1 štátneho príslušníka Moldavska a predviedli ho na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Muž bol z územia SR administratívne vyhostený.

Dňa 30.8.2013 v čase o 14.00 hod. zadržali policajti OHK PZ Ubľa v lesnom poraste v katastrálnom území obce Dúbrava, okres Snina, 1 štátneho príslušníka Ukrajiny a 13 štátnych príslušníkov Afganistanu (1 ženu, 5 mužov a 7 detí) a predviedli ich na oddelenie, kde sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnostiach pre dočasne umiestnených cudzincov. Štátneho príslušníka Ukrajiny prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstva. Muž je umiestnený v cele policajného zaistenia.

Dňa 1.9.2013 v čase o 07.20 hod. kontrolovali policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance na autobusovej zastávke v Sobranciach 2 štátnych príslušníkov Moldavska (mužov) bez cestovných dokladov a predviedli ich na Oddelenie hraničnej kontroly policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké za účelom zistenia totožnosti. Cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene. Obaja boli administratívne vyhostení.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby