Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. august 2020, štvrtok
 

V prípade mŕtvoly na skládke v Gratzi sú ďalší podozriví

31. 05. 2017

V prípade vraždy Jána S. sú podozriví ďalší dvaja Slováci. Obaja sú už zadržaní. 

Koncom apríla sme verejnosť informovali, že rakúska polícia obvinila dvoch Slovákov z vraždy občana Slovenskej republiky, ktorého telo sa našlo na skládke v rakúskom Grazi. Slovenská polícia koncom apríla oboch vypátrala a zadržala v Širkovciach. Skončili vo väzbe, z ktorej medzičasom Slovenská republika jednu z obvinených osôb vydala na trestné stíhanie do Rakúska. 

Rakúske justičné orgány po prevzatí osoby vyšetrovaním zistili, že sú z vraždy podozriví ďalší dvaja Slováci. Konkrétne Jónás B. (17) a Ondrej B. (54). Vzhľadom na závažnosť skutku rakúska strana opätovne požiadala o spoluprácu slovenských prezidiálnych cieľových pátračov. Tým sa podarilo v priebehu minulého víkendu mladšieho z dvojice hľadaných vypátrať a pripraviť v spolupráci s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom akciu na jeho zadržanie. V pondelok v skorých ranných hodinách (29.05.2017) ho slovenskí policajti zadržali v obci Širkovce a následne ho predviedli na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici. Ondreja B. zadržala česká polícia ešte v piatok (26. 5. 2017) na území Českej republiky. 

Pôvodne rakúska polícia podozrievala z vraždy len Jozef I. (54) a Vladimíru K. (40). 

Telo zavraždeného Jána S. bolo nájdené v marci tohto roku (23. 03. 2017 o 03.20 h.) na skládke v rakúskom Grazi. Smrť mu spôsobila rana na hrdle. Páchateľ použil na útok tupý predmet. Podozriví, ako aj zavraždený prespávali vo Viedni, v stane ukrytom v kríkoch. 

Rakúska polícia Jozefa s Vladimírou obvinila z vraždy, no nepodarilo sa im ich zadržať.  Rakúske justičné orgány preto vydali na hľadaných európsky zatykač a vyhlásili po nich medzinárodné pátranie. Rakúska polícia mala indíciu, že sa zdržujú na území Slovenska, obrátila sa preto o pomoc na slovenskú políciu. Prostredníctvom európskej siete pátracích tímov ENFAST v apríli (21.04.2017) požiadala o ich zadržanie prezidiálnych cieľových pátračov. 

Tým sa v priebehu niekoľkých dní podarilo osoby na území Slovenskej republiky vypátrať. Zistili že sa zdržujú v obci Širkovce a v spolupráci s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom pripravili akciu, počas ktorej koncom apríla (25.04.2017) podozrivých zadržali. Predviedli ich na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici, odkiaľ putovali do väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby