Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

V rukách polície skončil ďalší prevádzač

14. 10. 2011

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Východ obvinil Vadyma M. z trestného činu prevádzačstva. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške jeden až päť rokov. Vyšetrovateľ už spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby.

Hliadka hraničnej kontroly Petrovce vykonávala v stredu vo večerných hodinách službu v obci Porúbka v sobraneckom okrese. Pri výkone služby spozorovali v lesnom poraste podozrivé osoby. V kroví sa ukrývali dvaja muži. Policajti zistili, že ide o 27-ročného Vadyma M. s platnými dokladmi a muža z Ukrajiny bez dokladov. Vadym M. pricestoval na územie Slovenskej republiky z Talianska, kde pracuje ako stavebný robotník. Sľúbil 39-ročnému Jurijovi B., že mu pomôže dostať sa cez naše územie do Talianska. Vraj nečakal žiadnu finančnú odmenu, chcel pomôcť kamarátovi z detstva. Keď policajti zistili, že ide o nelegálneho migranta, prípad odovzdali vyšetrovateľovi Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Východ.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Východ obvinil Vadyma M. z trestného činu prevádzačstva. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. V súčasnosti je v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. Jurij B. bude vyhostený zo Slovenskej republiky do Ukrajiny.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby