Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

V Senci policajti zadržali troch dílerov drog a drogy v hodnote 7600 eur

17. 08. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil troch Bratislavčanov z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. 35-ročnému Richardovi T., 28-ročnému Mariánovi Č, a 31-ročnému Henrichovi Č. hrozí až 15 ročné väzenie. Obvinených vzal súd do vyšetrovacej väzby.

Podľa policajných zistení si Richard T. minimálne od začiatku tohto roku nelegálne zadovažoval omamné a psychotropné látky. Ukrýval ich na rôznych miestach. Predával ich vo väčších množstvách drogovo závislým osobám na ďalšiu distribúciu. Za vopred dohodnutú cenu ich odovzdával svojim odberateľom. Marián Č. a Henrich Č., ktorí kupovali najväčšie množstvá drog a ukrývali ich vo svojich bytoch a pivniciach. Tam drogy dávkovali na menšie množstvá a predávali drogovo závislým osobám. Veľkú časť zinkasovaných peňazí odovzdávali Richardovi T.

Koncom júla pripravili policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite akciu. Vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. V pivnici a dome, v ktorom býval Richard T. policajti zaistili väčšiu finančnú hotovosť, digitálnu váhu s metamfetmínom a kokaínom. Ďalej zatavenú injekčnú striekačku s bielym práškom. Expertíza potvrdila, že išlo o metamfetamín. Zo zaisteného množstva drog by sa dalo pripraviť minimálne 150 jednorazových dávok. Na čiernom trhu by mali hodnotu až 1.500 eur.

V byte Henricha Č. policajti zaistili dve plastové vrecká s tlakovým uzáverom. Obsahovali dve jednorazové dávky marihuany a skladačku s pervitínom. Na čiernom trhu by ich speňažili približne za 20 eur. V pivnici ukrýval Henrich Č. ďalšie tri plastové vrecká s ôsmimi dávkami drogy za asi 80 eur. Marián Č. policajtom dobrovoľne vydal päť zatavených striekačiek so 600 jednorazovými dávkami pervitínu. Na čiernom trhu by mali hodnotu až 6.000 eur. Za množstvo drog, ktoré policajti zaistili, by traja muži zinkasovali na čiernom trhu až 7.600 eur.

Na podnet vyšetrovateľa a prokurátora vzal súd Richarda T., Mariána Č., a Henricha Č. do vyšetrovacej väzby. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby