Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Vážne zranený policajt kvôli pašovaným cigaretám za viac ako 12 tisíc eur

01. 06. 2012

Dňa 31. mája 2012 v čase o 19.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa na križovatke obcí Ubľa – Ladomirov – Klenová, okres Snina,

1 štátneho príslušníka Arménska a 1 štátnu príslušníčku Ruskej federácie.

Osoby boli predvedené na OHK PZ za účelom zistenia totožnosti. Ich zdravotný stav bol dobrý, nežiadali sa na lekárske ošetrenie. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod. Do ďalšieho rozhodnutia sú umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ubľa.

V čase o 19.00 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa počas výkonu služby spozorovali v lese pohyb troch osôb, ktoré prenášali na pleciach veľké balíky. Osoby nereagovali na výzvu policajtov, aby preukázali svoju totožnosť a pokúsili sa o útek v smere ku štátnej hranici s Ukrajinou. Pri pokuse o zadržanie jednej z troch osôb sa vážne zranil jeden z policajtov. V balíkoch sa nachádzalo 450 kartónov (90 000 ks) cigariet zn. JIN LING opatrených ochrannou známkou „Duty free only“. Prípad pašovaných cigariet prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Prešov pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa §279 ods. 1 Trestného zákona. Výška colného dlhu bola Stanicou Colného úradu Michalovce vyčíslená na sumu 12.048,48 EUR.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby