Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2020, streda
 

Vo Veľkom Mederi policajti zaistili drogy a zbrane

14. 10. 2011

Vyšetrovateľ obvinil Mária V. z drogovej trestnej činnosti. Drogového dílera pôsobiaceho vo veľkom Mederi obvinili po tom, čo u neho našli 107 gramov drogy, metamfetamínu. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške štyri až 10 rokov.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odbor Západ v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom Dunajská Streda vykonali vo Veľkom Mederi akciu zameranú na drogovú trestnú činnosť. Prebehli dve domové prehliadky, zadržali dve osoby. Ide o 39-ročného Attilu N. a 30-ročného Mária V. Attila sa policajtom priznal, že je drogovo závislý. Pri domovej prehliadke policajti zaistili krátku guľovú zbraň a väčšie množstvo hliníkovej fólie. Pri domovej prehliadke u Mária V. policajti zaistili tri kusy krátkych guľových zbraní, ďalej rôzne veci ako autorádiá, ktoré pravdepodobne pochádzajú z trestnej činnosti. Všetky štyri krátke guľové zbrane, budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Policajti zaistili aj 107 g bielej kryštalickej látky, ihly a veľké množstvo hliníkových fólií. Expertízne skúmanie potvrdilo, že ide o metamfetamín. Zo zaisteného množstva drog by sa dalo pripraviť minimálne 63 jednorazových dávok. Podľa policajných zistení je hodnota množstva zaistenej drogy na čiernom trhu 630 eur.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dunajskej Strede obvinil Mária V. z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške štyri až 10 rokov. Stíhaný je na slobode. Prokurátor neakceptoval podnet vyšetrovateľa na väzobné stíhanie obvineného. Je veľmi pravdepodobné, že po výsledkoch expertízneho skúmania zbraní bude obvinenie rozšírené.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby