Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. november 2020, utorok
 

Vraždu reportéra Aktuality.sk a jeho partnerky vyšetruje špeciálny tím, pomôcť môžete aj vy akýmikoľvek relevantnými informáciami

04. 03. 2018

V prípade smrti reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej došlo pravdepodobne k dvojnásobnej úkladnej vražde. Muža zavraždili pravdepodobne strelou do hrude, jeho partnerku strelou do hlavy. Na tlačovej konferencii v Bratislave v pondelok 26. februára 2018 o tom informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Uviedol, že polícia v nedeľu 25. februára o 21.35 h prijala oznámenie matky zavraždenej ženy, že sa nevie skontaktovať so svojou dcérou. Strážcovia zákona prišli k domu zavraždených vo Veľkej Mači v okrese Galanta o 22.30 h. Hliadka vizuálne zistila, že v priestoroch rodinného domu leží na zemi telo. Spolu so záchranármi a hasičmi policajti vstúpili do domu.

"Previerkou na mieste činu bolo zistené, že v dome sú dve osoby usmrtené pravdepodobne strelnými poraneniami," povedal prezident PZ Tibor Gašpar. Dodal, že každá osoba bola usmrtená pravdepodobne jednou strelnou ranou, definitívne to však môže potvrdiť len súdna pitva.

Martina Kušnírová a Ján KuciakPolícia zistila, že posledný kontakt s Martinou bol vo štvrtok 22. februára. "Čas smrti sa predpokladá od štvrtka do nedele 25. februára,"  uviedol Tibor Gašpar. Polícia už vypočula viaceré osoby práve pre posledný kontaktný čas. Presnú odpoveď na otázku, kedy k úkladnej vražde došlo, však môže dať až znalecké skúmanie. Strážcovia zákona zatiaľ nenašli na mieste činu zbraň.

Pokiaľ ide o motív spáchania trestného činu, polícia predpokladá, že smrť novinára súvisí s jeho investigatívnou činnosťou, ale pracuje aj s ďalšími vyšetrovacími verziami. "Všetci, ktorí prišli do kontaktu so zavraždenými, budú preverovaní," dodal policajný prezident Tibor Gašpar.

Policajný prezident uviedol, že Slovensko ešte nečelilo takému bezprecedentnému útoku na novinára a takéto konanie odsudzuje.


 

Polícia sa obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri objasnení dvojnásobnej úkladnej vraždy.

V prípade akýchkoľvek informácií, ktoré by dopomohli k objasneniu alebo by mali súvis s uvedeným skutkom, je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na tel. čísle 158 alebo na tel. čísle +421 915 967 793.

Zároveň vyzývame obyvateľov okresov  Galanta, Šaľa, Dunajská Streda, ale aj všetkých, ktorí prechádzali týmito okresmi, aby si zálohovali dáta z kamerových záznamov z motorových vozidiel zo dňa 21.2.2018 v čase od 17:00 hod. do 22:00 hod.
Ak takýmito dátami disponujete, informáciu o zálohovaní prosíme pošlite na adresu velkamaca@minv.sk

Všetkým ďakujeme za pomoc.


 

Vláda ponúka odmenu milión eur za informácie, ktoré by pomohli odhaliť vraha novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Vyhlásil to v pondelok 26. februára 2018 premiér Robert Fico.

Vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky sa zaoberá špeciálny tím. Budú v ňom predstavitelia generálnej prokuratúry, úradu špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ a Slovenskej informačnej služby.

Fotografie: www.aktuality.sk

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby