Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Vyhodnotenie policajnej akcie „Bezpečné priecestia“

06. 06. 2014

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnostnú situáciu na železničných priecestiach a v ich bezprostrednej blízkosti, ako aj zvýšiť povedomie účastníkov cestnej premávky sa v utorok, dňa 3. júna, uskutočnila na celom území Slovenskej republiky policajná akcia pod názvom „Bezpečné priecestia“.

Viac ako 160 železničných a dopravných policajtov na vybraných železničných priecestiach a v ich bezprostrednej blízkosti dohliadali na dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a železničnej dopravy na železničných priecestiach. S cieľom viesť k zodpovednému správaniu sa a disciplinovanosti aj školopovinných účastníkov cestnej premávky policajti počas tohto dňa prednášali na 61 základných a stredných školách. Hlavnou témou boli bezpečné spôsoby prechádzania cez priecestia a význam jedinečného identifikačného čísla.

Počas dňa policajti skontrolovali 165 železničných priecestí. Viac ako 645 vodičov a 11 ďalších účastníkov sa dopustilo priestupku, a to aj napriek vopred avizovanej akcii. Policajti zadržali šesť vodičských preukazov. Požitie alkoholu zistili u dvoch cyklistov. Vodiči motorových vozidiel,  rušňovodiči a iné osoby podieľajúce sa na zabezpečovaní dráhy alebo dopravy na dráhe príkladne dodržali zákaz požitia alkoholu a iných návykových látok.

S cieľom zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie bude polícia podobné akcie organizovať aj v budúcnosti.

Pripomíname všetkým účastníkom ciest, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri vchádzaní a prejazde železničným priecestím, najmä v miestach, kde nie sú závory a rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia. Pred vstupom na železničné priecestie sa treba presvedčiť, či je ním bezpečné prejsť bez ohrozenia života a zdravia. Neuváženým vstupovaním do priestoru dráh sú ohrození aj cestujúci vo vlaku, ktorí sa pri náhlom brzdení vlaku môžu zraniť.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby