Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2020, streda
 

Vyšetrovanie v prípade predaja platinových sít

04. 11. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii začal 21. októbra tohto roka trestné stíhanie proti neznámemu páchateľovi vo veci podozrenia z trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Polícii sa už podarilo zaistiť najmä také dôkazy, ktoré by vzhľadom na svoj obsah a formu mohli byť manipulovateľné. Polícia zaistila aj dokumentáciu, na ktorej figuruje spoločnosť sídliaca v Anglicku. Cieľom dokazovania je aj potvrdenie či vyvrátenie informácií, že bol tovar vyvezený do zahraničia.

Dokazovanie sa v rámci znaleckých skúmaní sústredí aj na zistenie skutočnej hodnoty odpredaného tovaru, jeho chemických vlastností, ako aj ďalšieho možného použitia, poprípade odpredaja na burzách s drahými kovmi. Účelom znaleckých skúmaní je zadefinovať možnú spôsobenú škodu. Taktiež v rámci vykonávaného dokazovania je skúmaný priebeh celej verejnej aukcie a to z informačnej techniky, ktorá bola taktiež zaistená v rámci vyšetrovania.

Do vznesenia obvinenia konkrétnym osobám, zastavenia, prerušenia, prípadne ukončenia vyšetrovania nie je možné k prípadu poskytovať žiadne bližšie informácie.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby