Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. september 2020, piatok
 

Výsledky dopravno - preventívnej akcie „Bezpečné priecestia“

15. 06. 2016

Pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečnosti na železničných priecestiach prijala aj slovenská polícia opatrenia na zvýšenie bezpečnosti. Na celom území Slovenska bola včera (14. 06. 2016) policajná akcia.

Viac ako 140 železničných a dopravných policajtov na vybraných železničných priecestiach a v ich bezprostrednej blízkosti dohliadali na verejný poriadok a dodržiavanie predpisov o bezpečnosti a plynulosti železničnej i cestnej dopravy. Počas dňa policajti skontrolovali takmer 170 železničných priecestí. Takmer 300 vodičov a desiatka ďalších účastníkov sa dopustili priestupku. Najčastejšie išlo o prekračovanie stanovenej rýchlosti cez železničné priecestie a nerešpektovanie dopravných značiek v ich blízkosti. Výnimkou však neboli ani prípady jazdy bez predpísaných dokladov, so zlým technickým stavom vozidla, bez osvetlenia, ale aj bez použitia bezpečnostných pásov. Policajti zadržali štyri vodičské preukazy. Požitie alkoholu zistili u jedného cyklistu.

Pripomíname všetkým účastníkom ciest, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri vchádzaní a prejazde železničným priecestím, najmä v miestach, kde nie sú závory a rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia. Vo vzdialenosti 50 m pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní je vodič povinný jazdiť rýchlosťou najviac 30 km/h. Ak na zabezpečovacom zariadení svieti prerušované biele svetlo, vodič je povinný 50 m pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní jazdiť rýchlosťou najviac 50 km/h.

S cieľom zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie bude polícia podobné akcie organizovať aj v budúcnosti.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby