Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Z predaja a výroby pervitínu polícia obvinila 11 osôb

03. 12. 2010

Polícia v týchto dňoch zasahovala proti drogovým dílerom a výrobcom pervitínu v troch krajoch Slovenska - v Košickom, Trenčianskom a Bratislavskom. Polícia zaistila viac ako kilo pervitínu. Z takéhoto množstva metanfetamínu by bolo možné vyrobiť takmer 70 tisíc dávok v hodnote približne 700 tisíc euro. Vyšetrovatelia Úradu boja proti organizovanej kriminalite z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi obvinili celkovo 11 osôb. 5 z nich je stíhaných vo väzbe. Obvineným v týchto prípadoch podľa závažnosti hrozí trest odňatia slobody 3 až 20 rokov . 

V Trenčianskom kraji 

5 obvinených v Prievidzi a okolí (30-ročný Pavol K. - stíhaný vo väzbe, 27-ročný Peter B., 20-ročný Peter R., 27-ročný Viliam P. a 26-ročný Radko G. všetci z Prievidze – stíhaní na slobode). Polícia tu zaistila kompletné laboratórium na výrobu pervitínu. Pri siedmych domových prehliadkach boli zadržané chemikálie na výrobu pervitínu - 5 litrov tekutiny s rozpustenými tabletkami a prekurzormi, ihly a striekačky. Denne mohlo laboratórium vyprodukovať stovky dávok drogy. Ide o nevyčísliteľnú hodnotu

Pavol K. pervitín vyrábal ostatní 4 obvinení mu zabezpečovali na výrobu tabletky a prekurzory. Za takúto pomoc pri výrobe a distribúcii drog dostávali peniaze alebo časť pervitínu. Vyšetrovateľ ich obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí im trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

V Košickom kraji 

4 díleri v Košiciach a okolí (30-ročný Juraj P., 27-ročný Martin M. obaja z Košíc - stíhaní vo väzbe, 23-ročný Tomáš P. z Gelnice a 21-ročný Norbert V. z Košíc - stíhaní na slobode). Najmä pervitín predávali ďalším osobám a to najmä v Košiciach (Košice - sever a Košice - Ťahanovce). Drogy, najmä pervitín nielen predávali, ale aj sami konzumovali. Polícia zaistila marihuanu a pervitín, z ktorého by sa dalo vyrobiť približne 70 až 120 dávok v odhadovanej výška 1.200 euro.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ich obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí im trest 3 až 10 rokov väzenia

V Bratislavskom kraji 

2 díleri v Senci a okolí - Polícia zadržala a obvinila 44-ročného Esrefa A. (pôvodom z Turecka) a 40-ročného Iliasa S. (pôvodom z Afganistanu). Obaja sú stíhaní väzobne. Polícia prekazila predaj viac ako kilogramu metanfetamínu, za ktorý obvinení prijali 40 tisíc eur. Polícia okrem drogy zaistila aj peniaze. Z takéhoto množstva je možné vyrobiť až 69.582 dávok drogy pervitín. Táto bola určená na distribúciu najmä v Bratislave a jej okolí. Celková hodnota pri predaji takejto drogy by sa pohybovala okolo 700 tisíc euro. Obvineným hrozí trest odňatia slobody 15 až 20 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby