Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Z úkladnej vraždy polícia obvinila osoby organizovaného zločinu

03. 03. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil dve osoby z prostredia organizovanej kriminality z trestného činu úkladnej vraždy. Za brutálnu vraždu tzv. bieleho koňa, Marekovi J. z okresu Trnava a Pavlovi S. z okresu Púchov hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie. Vyšetrovateľ spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

Polícia na základe operatívnych informácií vykopala telo nezvestnej osoby v Hornej Breznici. Vyšetrovanie potvrdilo identitu predpokladanej obete brutálnej vraždy, Roman D. (1968), ktorý bol vedený ako nezvestná osoba. Predvčerom vykonali aj so záchranármi z Hlavnej banskej záchrannej stanice prieskum jaskyne v skalnom otvore Lednického Bradla. Včera večer telo našli v plytkom hrobe v obci Horná Breznica.

Poškodený Roman D. ešte v roku 2010 figuroval v spoločnosti so sídlom v Trnavskom okrese ako konateľ. V skutočnosti bol do nej nasadený a využívaný ako tzv. biely kôň. Obvinený Marek J. (26), ktorý najviac profitoval z tejto firmy, si však myslel, že poškodený vynáša informácie o činnosti spoločnosti. Preto sa rozhodol aj s ďalším mužom, Pavlom S. (21) poškodeného Romana D. odstrániť. Od vtedy bol Roman D. nezvestný.

V apríli minulého roka sa obvinení aj s poškodeným viezli autom smerom na Dubnicu nad Váhom. V tom auto zastavili a poškodeného z neho vytiahli. Marek J. ho začal biť kovovým obuškom, neskôr Pavol S. vytiahol sekeru a tupou časťou ho udrel do zadnej časti hlavy. Poškodený upadol do bezvedomia. Obvinení muži si však mysleli, že je mŕtvy. Naložili ho do auta a smerovali k obci Lednica, k vopred pripravenému hrobu. Cestou však zistili, že stále žije a tak ho dvakrát bodli nožom do oblasti brucha a hrudníka. Potom ho hodili do pripraveného hrobu a telo zaliali kyselinou sírovou. Nakoniec ho zahrabali a zamaskovali suchým krovím.

Za tento brutálny čin ich vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil z trestného činu úkladnej vraždy. Hrozí im trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie. Vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie obidvoch obvinených do väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby