Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. september 2020, nedeľa
 

Zadržaní cudzinci a 3000 cigariet na slovensko-ukrajinskej hranici

06. 02. 2012

Dňa 4. februára 2012 v čase o 04.21 hod. pricestoval na hraničný priechod Čierna nad Tisou medzinárodným osobným vlakom z Ukrajiny

1 štátny príslušník Kamerunu.

Ku hraničnej kontrole, ktorú vykonávali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Čierna nad Tisou, predložil platný cestovný doklad a falošné povolenie na pobyt v Belgicku. Takýmto spôsobom sa cudzinec pokúsil neoprávnene prekročiť štátnu hranicu z Ukrajiny do SR. Cudzinec prejavil záujem o udelenie azylu na území SR z dôvodu obavy o svoj život v domovskej krajine. V priebehu dnešného dňa bude prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

 

Dňa 5. februára 2012 v čase o 04.21 hod. pricestovala na hraničný priechod Čierna nad Tisou medzinárodným osobným vlakom z Ukrajiny

1 štátna príslušníčka Demokratickej republiky Kongo.

Ku hraničnej kontrole, ktorú vykonávali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Čierna nad Tisou, predložila cudzinka platný cestovný doklad a povolenie na pobyt vo Francúzsku. Po vykonaní druholíniovej kontroly bolo zistené, že povolenie na pobyt vykazuje známky falšovania. Žena sa takýmto spôsobom pokúsila o neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR. Vzhľadom ku skutočnosti, že cudzinka sa obáva o svoj život v domovskej krajine, rozhodla sa požiadať o udelenie azylu na území SR. Cudzinka bude prevezená do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

 

V ten istý deň v čase o 18.15 hod. pricestovali na hraničný priechod Ubľa z územia Ukrajiny na Slovensko dvaja štátni príslušníci Ukrajiny. Príslušníci Oddelenia hraničnej kontroly Ubľa (OHK PZ ) s príslušníkmi Pobočky Colného úradu Ubľa vykonali súčinnostnú kontrolu motorového vozidla, kde bolo nájdených celkovo 3.000 kusov (15 kartónov) cigariet značky Prima Sribna. Cigarety boli opatrené kontrolnými známkami Ukrajiny. Na základe výpovedí menovaných patrilo 1.500 kusov cigariet jednej osobe a druhých 1.500 kusov cigariet druhej osobe. V oboch prípadoch bol colný dlh vyčíslený na sumu 199, 40 eur , kde spolu to činí 398,80 eur. Prípad na mieste prevzala Pobočka Colného úradu Ubľa k ďalšej realizácii.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby